D-bifunctionalprotein deficiëntie
D-bifunctional protein deficiëntie is een stofwisselingsziekte. Bij kinderen met deze aandoening gaan de zenuwen steeds minder goed werken. De oorzaak is een afwijking in een gen.
Kinderen met D-bifunctional protein deficiëntie lijken vaak meer op elkaar dan op hun familieleden. Ze hebben soms een hoog voorhoofd en hun ogen staan soms verder uit elkaar. Ook zitten de neus en de mond soms verder uit elkaar. Soms hebben ze een grote fontanel.
Bij ongeveer de helft van de kinderen met D-bifunctional protein deficiëntie is de lever groter dan normaal.
Na de geboorte hebben kinderen met D-bifunctional protein deficiëntie zwakke spieren. Ook hebben ze last van epilepsie. De meeste baby’s ontwikkelen zich niet. Soms kunnen baby’s een beweging met de ogen volgen, of het hoofd bewegen. Maar dit lukt binnen een paar maanden niet meer. Enkele kinderen hebben een minder ernstige vorm van de ziekte. Dan kan een kind soms de handen bewegen of rechtop zitten. Maar ook bij hen lukt dit uiteindelijk niet meer.
In de loop van de tijd krijgen kinderen te sterke reflexen. Ook wordt de epilepsie erger. Kinderen gaan minder goed horen en zien. De meeste kinderen worden niet ouder dan 2 jaar. Kinderen die de minder ernstige vorm hebben, kunnen iets ouder worden.
D-bifunctional protein deficiëntie lijkt op Zellweger spectrum stoornis.
Heb je een vraag? Mail ons.
-
Andere namen voor deze ziekte
-
Hoe wordt deze ziekte vastgesteld?
-
Is er behandeling voor deze ziekte?
-
Hoe vaak komt het voor?
-
Wat is de oorzaak van deze ziekte?
-
Is deze ziekte erfelijk?
-
Kinderwens
-
Meer info voor patiënten
-
Meer info voor artsen
-
Expertisecentra