Logo Erfocentrum

Warning: include(../inc/top_swf.inc.php) [
function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/erfocentru/domains/erfocentrum.nl/inc/boven_erfocentrum.inc.php on line 35

Warning: include(../inc/top_swf.inc.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/erfocentru/domains/erfocentrum.nl/inc/boven_erfocentrum.inc.php on line 35

Warning: include() [function.include]: Failed opening '../inc/top_swf.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/erfocentru/domains/erfocentrum.nl/inc/boven_erfocentrum.inc.php on line 35

 ikoontje: tekst Home
 ikoontje: tekst Over het Erfocentrum
 ikoontje: tekst Missie
 ikoontje: tekst Team
 ikoontje: tekst Bestuur
 ikoontje: tekst Activiteiten
 ikoontje: tekst Vacatures en stages
 ikoontje: tekst Steun ons!

 ikoontje: tekst Nieuws
 ikoontje: tekst Persberichten
 ikoontje: tekst Jaarverslagen
 ikoontje: tekst Signalering
 ikoontje: tekst Documenten
 ikoontje: tekst Erfocentrum in cijfers

koontje: englishHome  Contact  |  Sitemap  

Maak een print van deze pagina

Interview met Fenneke van Swigchum

13 juli 2010

Drs. Fenneke van Swigchum (37) werd half april de nieuwe directeur van het Erfocentrum. Ondertussen is ze helemaal ingewerkt en is het tijd om haar het hemd van het lijf te vragen.

Fenneke, wat voor achtergrond heb je qua werk en opleiding?
Ik heb Communicatiewetenschap gestudeerd. Daarna ben ik fondsenwerving en communicatie gaan doen voor Forum International. Vervolgens heb ik bijna tien jaar in diverse marketing- en communicatiefuncties gewerkt bij de Telegraaf Media Groep. Eerst maakte ik sponsored media en later hield ik me meer bezig met de marketing van o.a. cross mediale concepten. Vervolgens werd ik als interim manager onder meer directeur van het Geboortecentrum Amsterdam Kraambureau.

Waarom koos je ervoor om te reageren op de vacature van het Erfocentrum?
Fenneke van Swigchum
Fenneke van Swigchum

De functie sluit mooi aan bij mijn kennis, ervaring en interesse. Kennis over marketing, marketingcommunicatie, PR, lobbywerk, voorlichting en dergelijke zijn natuurlijk van vitaal belang voor het Erfocentrum.

Daarnaast probeerde ik in mijn tijd bij het kraambureau de gezondheidsvoorlichting en vroegsignalering uitdrukkelijk een rol te geven in de verloskundige keten. Er is zoveel winst te halen als mensen de juiste informatie op het juiste moment krijgen. En het Erfocentrum richt zich daar bij uitstek op: we bieden tijdige, complete, begrijpelijke en laagdrempelige informatie voor diverse doelgroepen. Juist ook voor de meer kwetsbare doelgroepen.

Hoe bevallen het werk en je collega’s tot nu toe?
Het is ongelofelijk hoeveel werk die paar mensen van het Erfocentrum verzetten. Wat een enorm scala aan producten en diensten! Ik vind het echt knap dat er in maar tien jaar tijd zoveel kwalitatief goede voorlichtingsinstrumenten en trainingen zijn ontwikkeld. Als ik met collega’s uit het buitenland hierover spreek, kijkt men er echt met bewondering naar.

Gelukkig wordt men zich steeds meer bewust van het belang van betrouwbare en laagdrempelige informatie, waarmee mensen geïnformeerde keuzes kunnen maken ten aanzien van hun gezondheid en die van hun kinderen. Iedereen heeft recht op de voorlichting die daarvoor nodig is. Ik draag daar vanuit mijn werk graag een steentje aan bij. En ik zie dat al mijn collega’s zich vanuit diezelfde bevlogenheid inspannen. Men zit gerust ‘s nachts nog een tekst te actualiseren. Iemand zal hem morgen maar nodig hebben. Dat is mooi om te zien.

Hoe ziet een gebruikelijke werkdag er voor je uit?
Ik werk wisselend aan projectaanvragen en interne managementzaken en ik heb gesprekken met belangrijke relaties. Daarnaast zet ik nu natuurlijk een en ander op de rails.

Wat zijn je plannen voor de toekomst van het Erfocentrum?
Het Erfocentrum is altijd vrij bescheiden geweest. Het centrum is uniek in de wereld, de activiteiten worden door beroepsgroepen, patiëntenorganisaties, media en politici geroemd. Ik ga me ervoor inzetten om het Erfocentrum een duidelijker gezicht te geven. Heel veel mensen maken gebruik van de informatie, zowel burgers als professionals. Het Erfocentrum is dus al een shared service centre in het zorgsysteem. Die positie zou ik steviger willen verankeren.

Hoe combineer je je baan als directeur met het gezinsleven?
Ik heb twee kleine kinderen en de opvoeding is tot nu toe goed gelukt; dat helpt. Daarnaast heb ik een man die vier dagen werkt en oog heeft voor wat er gedaan moet worden; dat helpt ook. Verder moet je het gewoon goed regelen, net zoals op je werk. Meestal lukt dat, maar vandaag ben ik niet bij de indianententoonstelling, omdat ik een afspraak heb met een politicus. Daar moet je dan gewoon niet mee zitten.

Wat doe je als je niet aan het werk bent?
Ik geniet van mijn gezin, heb een druk sociaal leven en zing in een kamerkoor. Ik werk soms in de tuin, probeer te sporten en doe regelmatig iets cultureels.

 

 

Telefoon Erfocentrum: 0900-6655566 0900-6655566
25 cent per minuut.
Telefoon Erfocentrum: 0900-6655566
Mail Erfocentrum: erfocentrum@erfocentrum.nl erfolijn@erfocentrum.nl Mail Erfocentrum: erfocentrum@erfocentrum.nl

© Stichting Erfocentrum 2001-2008 / Disclaimer
Het Erfocentrum is het Nationale Kennis- en Voorlichtingscentrum Erfelijkheid, Zwangerschap en Medische Biotechnologie.

Het Erfocentrum wordt mede mogelijk gemaakt door de Centra voor Klinische Genetica en donaties. Het Erfocentrum is een non-profit organisatie en kan ook uw steun goed gebruiken. Steun ons!

PUBLIEKSINFORMATIE

  Websites
  Erfolijn helpdesk
  Folders en brochures
  Lesmateriaal
  Werkstuk of spreekbeurt

UITGELICHT

  www.erfelijkheid.nl

  www.erfelijkheidinbeeld.nl

  www.ikhebdat.nl

  www.biomedisch.nl

  www.ZwangerNu.nl

  www.ZwangerWijzer.nl

  www.slikeerstfoliumzuur.nl

  www.prenatalescreening.nl